„Vakaro žvaigždelė“ (2017 m., pavasaris, Nr. 34)  

Pavasario numeris nekantrauja būti perskaitytas!

VZ 32 Šiame numeryje rasite daug įdomybių.

Žinių lagaminas - Geriausi draugai Vytis ir Kotryna pristatys garsiausius Lietuvos žmones: sportininkus, menininkus bei mokslininkus, kurie mūsų šalies vardą garsina visame pasaulyje. Kas jie tokie? Sužinosite „Žinių lagamino“ rubrikoje.

Lietuvos kompozitorių muzikiniai portretai - Jeigu kažkiek domitės muzikos pasauliu, privalote susipažinti su  Lietuvių kompozitoriais! Ar žinote, koks pirmasis lietuvių pianistas tapo tarptautinio konkurso laureatu? Koks kompozitorius domėjosi vabzdžiais ir parašė muzikines pjeses apie juos? Kviečiame susipažinti su kompozitoriumi Stasiu Vainiūnu rubrikoje "Lietuvos kompozitorių muzikiniai portretai".

Sraigių pamokėlės - Dvi geros draugės - sraigė Naigė ir sraigutė Gutė vartydamos senas knygas, atranda daug įdomių senovinių žodžių ir kalbasi apie tai, kaip keitėsi mūsų kalba.

2017 - piliakalnių metai… Ar žinai iš kur atsirado Kernavės piliakalniai? Kada ant jų apsigyveno žmonės? O gal tau įdomu kaip jie vadinasi? Ar žinai kokia svarbi buvo Kernavė senovėje ir tai kad legendos byloja apie senovinius tunelius nusidriekusius iki Vilniaus? Visa tai sužinosi perskaitęs straipsnelį.

Straipsnyje „Kodėl ne dešimt?..“ aptariama vaikų mokymosi tema: kaip jaučiasi vaikai, susidūrę su dideliais tėvų lūkesčiais jų mokslo pasiekimų atžvilgiu bei ką svarbu daryti tėvams, kad vaikai mokydamiesi jaustų tėvų palaikymą ir supratimą.

Tai pat skaitykite Velykų istoriją, džiaukitės pasaką, atlikite užduotėles, išmokite pasigaminti Taumatropą ir be galo sveikus ir gardžius pupelių virtinukus.


Kompaktinėje plokštelė „Pavasario garsai“

CD 33 1. Giesmė Tu pakvieski

7. Radijo paveikslėlis „Geras darbas visada šalia"

2. Daina Katinas Markizas 8. Vabzdžių siuita Žiogas  
 3. Daina „Verslininkė

9. Vabzdžių siuita Drugelis

4. „Lopšinytė“

10. Giesmelės „Tu pakvieski“ garso takelis

5. Pasaka Vėjas ir sagutė"  11. Dainos „Katinas Markizas“ garso takelis
6. Pasaka „Raudonkepuraitė"  
nata1 Ištraukos  iš kompaktinės plokštelės  

 Giesmė „Tu pakvieski“ skleidžia ramybę ir šviesą. Daina „Katinas Markizas“ skirta atlikti mažiausiems rodant gestus. Daina „Verslininkė“ skirta klausytis visai šeimai – kad tėvai pasiklausę dainos, susimąstytų ir skirtų daugiau laiko vaikams. Pasaką „Vėjas ir sagutė“ sukūrė neregė vaikų rašytoja Indrė Gaskaitė. Ši pasaka – tai Indrės dovana „Vakaro žvaigždelės“ klausytojams. Prancūzų rašytojo Šarlio Pero pasakos „Raudonkepuraitė“ pabaigoje skamba sueiliuotas tekstas, skirtas mergaitėms, kad jos netikėtų vaikinų gražbyliavimu. O radijo paveikslėlis „Geras darbas visada šalia“ skatina vaikus padėti savo tėvams.

Klausydamiesi Stasio Vainiūno vabzdžių siuitų „Žiogas“ ir „Drugelis“, nuspalvinkite ornamentus žurnale. Matysite, kaip skirtingi muzikos garsai kviečia naudoti skirtingas spalvas.

     Visi gimstame turėdami muzikinę klausą, tik nelavinama ji dingsta, todėl naudinga muzikuoti visiems – ir tėveliams, ir vaikučiams, tai bus puikus laikas su šeima klausant dainelių, giesmelių bei muzikinių pasakų.

Kviečiame užsiprenumeruoti žurnalą 2017 metams. Daugiau skaitykite čia