VZ 24

„Vakaro žvaigždelė“ 24 numeris

          Su žurnalu „Vakaro žvaigždelė“ neprailgs rudens vakarai!
  Sveiki, vaikai!
  Aš, naujas rudeninis žurnalas „Vakaro žvaigždelė“, jau keliauju pas jus! Kartu su manimi neprailgs rudens vakarai.
 Žaisdami kortelių žaidimą „Puiki atmintis“, lavinsite regimąją atmintį ir susipažinsite su apaštalo Pauliaus gyvenimo įvykiais.
 Keliaudami mano puslapiais, sužinosite, ką daryti, kad internetas netaptų priešu, kartu su debesėliu aplankysite gražiausias Dzūkijos vietas, o linksmieji draugai šuniukas ir lapiukas pamokys jus, kaip padaryti lesyklėlę paukšteliams.
  Ar kada nors buvote naujokai klasėje? Skaitydami straipsnelį „Kai aš buvau naujokė“ sužinosite, kaip apginti naujoką nuo bendraklasių patyčių.
  Pasaka „Dvi karalystės“ pakvies jus į Fantazijos šalį prie Šviesos karalystės vartų ir pasiūlys išsimaudyti stebuklingame upelyje.
  Versdami mano puslapius sužinosite, kaip geriau atpažinti medžius ir įsirėminti lapų kolekciją, kaip pasidaryti šeimos medį. Žaidimas „Pagalvok ir atsakyk“ skatins jus pamąstyti, o už teisingą atsakymą jūsų laukia prizas.
Ko reikia, kad rudens vakarai taptų dar jaukesni? Atspėjote! Puodelio skanios arbatos ir gardaus rudeninio obuolių pyrago. Jo receptą jums mielai atskleisiu.
  Dar vieną puslapį atverskite: išmoksite daryti nesudėtingą akių mankštelę. Ji atpalaiduos ir sustiprins jūsų akių raumenis, pagerins regėjimą. Rubrikoje „Noriu sužinoti“perskaitysite, kad neregys Luji Brailis išrado raštą akliesiems, kurį sudaro šeši iškilūs taškai. Tuo metu Brailiui buvo šešiolika metų. Brailio abėcėlę lietuvių kalbai pritaikė Pranas Daunys.
  Aš, žurnalas „Vakaro žvaigždelė“, ateinu pas skaitytojus ne vienas – šalia manęs mano sesė – kompaktinė plokštelė. Išgirsite keturias naujas daineles: „Rudenėlio pokštai“, „Kelto lopšinė“,„Angelo sparnas“ ir „Maži stebuklai“. Klausytojų namuose pasigirs baltojo gandro kalenimas, retai girdimas juodojo gandro balsas ir sodinės devynbalsės maloni giesmelė.
  Etnologė Gražina Kadžytė aukštaičių uteniškių tarme paseks pasaką „Auksinių rožių keras“, o Vakaro žvaigždelė pakvies jus prie „Dviejų karalysčių“ vartų. Kaip vaikai išgelbėjo kačiukus,sužinosite radijo spektaklyje „Rainiukai“, kuris parengtas pagal rašytojo Petro Cvirkos apsakymą (spektaklyje vaidina rašytojo anūkai).Iš krištolinio laistytuvo liesis istorija iš Senojo Testamento apie Izaoką ir Rebeką.
  Aš, žurnalas „Vakaro žvaigždelė“, ateinu į kiekvieno namus – kad angelo sparnas saugotų visus.

 

CD 24 1. Daina „Rudenėlio pokštai“
5. Paukščių balsai: baltasis ir juodasis gandrai,
sodinė devynbalsė
2.Giesmelė Angelo sparnas
6. Pasaka „Auksinių rožių keras“
3. Daina Kelto lopšinė 7. Pasaka „Dvi karalystės“
4. Daina „Maži stebuklai“ 8. Radijo spektaklis „Rainiukai“
  9. „Tikrai tikrai“ - 19 dalis („Izaokas ir Rebeka)

                                                                                                                       Dainų garso takeliai

nata1 Ištraukos iš kompaktinės plokštelės.

 

 

 

 

VZ 22

„Vakaro žvaigždelė“ 23 numeris


Žurnalas vaikams „Vakaro žvaigždelė“ kvepia vasara ir ledų sumuštiniais
Puikių dailininkų, rašytojų, muzikantų ir dainininkų komanda dovanoja jums savo kūrybą – žurnaliuką su kompaktine plokštele „Vasaros atostogos“.
  Drauge su debesėliu aplankysite gražiausias Aukštaitijos vietas. Mergaičių rubrikoje Gintarė sutaikys drauges dviem sakiniais. Bet kartais to neužtenka. Kviečiame mergaites pasidalinti savo patirtimi - kaip sutaikyti drauges ir kaip draugauti trise.
Žaisdami kortelių žaidimą „Puiki atmintis“ ne tik lavinsite savo regimąją atmintį, bet ir susipažinsite su apaštalo Pauliaus gyvenimo įvykiais tuo metu, kai jis dar buvo vadinamas Sauliumi.
Linksmieji draugai – šuniukas ir lapiukas – pamokys, kaip pasidaryti kaleidoskopą. O Robotikos mokykla berniukams pasiūlys pasidaryti automatoną.
 Skaitydami žurnalą sužinosite, kas yra garsinė knyga, kokią pagalbą ji teikia akliesiems ir kada pradėtos leisti pirmosios garsinės knygos Lietuvoje.

Kiekvienam kūdikiui Laiko Valdovas dovanoja visą maišą laiko. Kas atsitinka, kai laikas maiše ištirpsta, sužinosite perskaitę pasaką „Visas maišas laiko“ (ji skamba ir žurnalo kompaktinėje plokštelėje „Vasaros atostogos“).
Karštą vasaros dieną jus atgaivins ledų sumuštiniai,, o galvosūkiai ir užduotėlės skatins jaunąjį skaitytoją pamąstyti ir atsakyti į aktualius klausimus.

 Žurnale spausdinamos 4 dainelių natos su gitaros akordais.Vaikams patinka dainuoti ir drauge rodyti judesius. Todėl iliustruodami giesmelę „Nuo ryto aušros“ ir dainelę „Šviečia saulytė“  pavaizdavome ir judesius. O jeigu vaikas ar suaugęs mokosi groti gitara, jis galės atlikti  „Vakaro žvaigždelės dainą“  ir nuostabią „Jūros bangų lopšinę“, nes yra spausdinami ir gitaros akordai.

Kompaktinėje plokštelėje skamba aukščiau paminėtos dainelės ir jų garso takeliai, pasaka „Visas maišas laiko“, muzikinis radijo spektaklis „Vilius ir Milė“ (apie vaikų draugystę, pavydą, patyčias)ir pasakojimas iš Senojo Testamento „Dievas laimina Abraomą“. Taip pat išgirsite, kaip gieda lakštingala, švilpauja volungė ir čirškia kregždės.

„Vakaro žvaigždelė“ – kad širdelėje būtų šviesiau!

 

CD 22 1. „Vakaro žvaigždelės daina“
5. Paukščių balsai: lakštingala,
volungė, kregždė
2. Giesmelė „Nuo ryto aušros“
6. Pasaka „Visas maišas laiko“
3. Daina „Šviečia saulytė“ 7. Radijo spektaklis „Vilius ir Mile“
4. „Jūros bangų lopšinė“ 8. „Tikrai tikrai“ – 18 dalis
  Daineliu garso takeliai

 

nata1 Ištraukos iš kompaktinės plokštelės.

            

 

 

 

 „Vakaro žvaigždelė“ 22 numeris

„Pavasario kačiukai“ laukia vaikų!

VZ 22

 

Pasirodė pavasarinis 22-as žurnaliuko numeris su kompaktine plokštele „Pavasario kačiukai“.

Rubrikoje „Tikrai tikrai“ vaikai keliaus su Jėzumi ir jo mokiniais švęsti Velykų į Jeruzalę. O kūrybinės užduotėlės padės prisiminti svarbiausius įvykius likus vienai savaitei iki Velykų. Žurnalo puslapiais su vaikais nori keliauti nauji draugai: triušiukas, šuniukas ir lapiukas. Naujoje rubrikoje „Grybaujam po... tarmes“ triušiukas kalbasi su etnologe Gražina Kadžyte apie. Lietuvos tarmes (kiek jų yra, kaip tarmės susiformavo, ar galima rašyti tarmiškai). O rubrikoje „Žinių lagaminas“ debesėlis pasakoja apie Suvalkijos nuostabų kraštovaizdį ir lankytinas vietas. Taip pat žurnale skaitytojai kviečiami padaryti liečiamąją knygelę ir ją padovanoti silpnaregiams ir neregiams vaikams.

„Muzikinė kelionė pasirinkimų labirintu“ – tai dainelės, užduotėlės, galvosūkiai, žaidimas „Pagauk vagį“. Pasirinkimų labirinte vaikų laukia ir kitos rubrikos: „Šiltas bendravimas“ kviečia pasigaminti velykinį desertą, o „Linksmieji draugai“ (šuniukas ir lapiukas) pamokys, kaip nebereikalingą daiktą atnaujinti ir suteikti jam naują prasmę. Pavyzdžiui, kaip tuščią stiklainį paversti puošniu indeliu. Situacija „Mergaičių kambaryje“ yra vienas iš pavyzdžių, kaip patys vaikai įkvepia bendraamžius skaityti. Berniukų rubrikoježinios apie tai, ką įdomaus galima sužinoti ir sukurti „Robotikos mokykloje“.

Žurnalo priedas - kompaktinė plokštelė „Pavasario kačiukai“. Joje skamba ne tik 6 dainelės, įdomios istorijos, kalba cigaretė, bet apie save pasakoja mažas žmogutis mamytės pilvuky.

„Vakaro žvaigždelė“ visada laukia vaikų ir tėvelių kūrybos: piešinių, eilėraščių, dainelių, giesmelių, pasakų.

 

 

 

 

CD 22 1. Daina „Trys meškiukai“
8. Pasaka „Širdies šiluma“
2. „Lopšinė“
9. Kaip mergaitė gelbėjo tėvus iš cigaretės pinklių
3. Daina „Velykų saulutė“ 10.  „Tikrai tikrai“ - 17 dalis (Abraomo auka ir bandymas)
4. Giesmė „Sakalai“ 11. Garso takelis „Lopšinės“
5. „Angeliuko dainelė“ 12. Garso takelis „Velykų saulutė“
6. Daina „Paleisk pavydą“ 13. Garso takelis „Paleisk pavydą“
7. „Mažo žmogučio pasakojimas“ 14. Garso takelis „Angeliuko dainelė“

 

nata1 Ištraukos iš kompaktinės plokštelės.

 

 

„Vakaro žvaigždelė“ 21 numeris

VZ 21Šventiniame žurnale vaikų laukia rubrikos, skirtos protui, kūnui ir širdelei. Galėsite pasidaryti prakartėlę, kalėdinių žaisliukų, pasigaminti karamelinių saldumynų. Jūsų laukia pažintis su mergaite, kuri piešia gražius paveikslus kojyte. Tai įkvepia nepasiduoti sunkumams ir pradėtą darbą atlikti iki galo. Geležinkelių muziejus jums dovanoja įdomybių iš traukinių istorijos (nuo pirmos garo mašinos iki šiuolaikinių traukinių). Žurnale rasite įdomių straipsnelių, užduotėlių ir galvosūkių.

Vaikų psichologinę savijautą pagerins pasakos ir dainelės, kurios skamba kompaktinėje plokštelėje „Žiemos varpeliai“.

Įsigiję visus keturis 2013 m. „Vakaro žvaigždelės“ numerius, galėsite susisegti 16  dainų su  natomisir gitaros akordais knygelę. 

CD 21 1. Daina „Ačiū“ 7. Radijo spektaklis „Berniukas eglutės šventėje pas Kristų“
2. Daina „Bažnytėlėj debesų“ 8. „Tikrai tikrai“ – 16 dalis (Izaoko gimimas)
3. Daina „Pažiūrėki, kaip gražu!“ 9. Garso takelis „Ačiū“
4. Giesmė „Kalėdų naktis“ 10. Garso takelis „Bažnytėlėj debesų“
5. Pasaka „Svarbiausia kalba“ 11. Garso takelis „Pažiūrėki, kaip gražu“
6. Triušiuko pasaka „Ei, vasara! Kur tu dingai? 12. Garso takelis „Kalėdų naktis“

 

nata1 Ištraukos iš kompaktinės plokštelės.