Kviečiame vaikus, tėvelius ir senelius dalintis savo mintimis, kaip SPRĘSTI PATYČIŲ PROBLEMĄ Lietuvoje.

Radijo laidos „Vakaro žvaigždelė“, žurnalas „Vakaro žvaigždelė“ bei interneto svetainė www.zvaigzdele.lt – puikios žiniasklaidos priemonės, galinčios padėti spręsti patyčių problemą.
Savo mintis siųskite el. paštu: arba skambinkite 8 620 20221 (darbo dienomis)
               *****
DĖL PATYČIŲ
Asta Sakalienė (Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokytoja)
 
Šios problemos sprendimo procesas yra pakankamai ilgas. Visų pirma turi būti glaudus tėvų ir mokytojų bendradarbiavimas, susitarimai, kokias mes vertybes ir nuostatas skiepysime vaikuose. Turi ir požiūriai tam tikrais klausimais sutapti. Jeigu mokytojai sakys, kad muštis draudžiama, o tėvai sakys „duok atgal“, niekuomet patyčių klausimo neišspręsime. Didelę neigiamą įtaką turi blogas pavyzdys, kurį galima įžvelgti draugų, tėvų elgesyje, televizijoje bei internete. Manau, kad reikėtų vaikams kuo mažiau virtualiame pasaulyje žaisti žiaurius žaidimus, nes kai kurie nebeskiria fantazijos nuo realybės, vienas kito skriaudimą įvardija kaip žaidimą. Juk strateginį, loginį mąstymą, saviraišką, kūrybiškumą ugdyti, dėmesingumą, atmintį lavinti galima naudojant mokomuosius objektus ar žaidimus.
Mes viskuo dalinamės savo klasės svetainėje www.astosklase.lt - ir pasakomis, ir eilėraščiais, ir piešiniais, ir renginių įspūdžiais, tad prašom užsukti.