Televizija

ParselisRausvas Paršelis ir jo nuotykiai. Pažintinio-edukacinio pobūdžio trumpi vaizdo įrašai, skirti patiems mažiausiems. Žiūrėti

 Dail. Marija Giliova

 

„Žvaigždelė“ – televizijos laida vaikams. 2011 metais parengta 11 laidų, kurias transliavo „Balticum TV“. Tai linksmos, muzikinės, pažintinės laidos, verčiamos į lietuvių gestų kalbą, o scenarijus pritaikytas klausytis ir regėjimo negalią turintiems vaikams.

Laidose dalyvavo studijos „Teatriukas“ aktoriai.

Į lietuvių gestų kalbą laidas vertė Surdologijos centro specialistai.

TV laida vaikams „Žvaigždelė“ (apie gestų kalbą) laimėjo geriausios 2011 m. laidos vaikams apdovanojimą „Pragiedrulių“ konkurse.

Laidų temos ir video

Gruodžio 17 d. - „Mano širdy džiaugsmas atėjo”
Linksma kalėdinė laida vaikams „Žvaigždelė“. Su jumis dalinsimės kalėdiniu džiaugsmu, išgirsite Betliejaus istoriją, o „klounai be sienų“ parodys, kaip galima pradžiuginti per Kalėdas sergančius vaikus.
Gruodžio 3 d. - „Apie silpnaregius ir neregius vaikus”
Koks raštas skaitomas ne akimis, o pirštais? Ką išrado Luji Brailis? Ar nematantis žmogus gali žaisti šaškėmis ir šachmatais? Koks kamuolys skamba, kaip Kalėdų varpeliai?
Lapkričio 19 d. - „Apie gestų kalbą”
Linksma, pažintinė laida vaikams „Žvaigždelė”. Kaip gyvena negirdintys vaikai? Kaip jie mokosi gestų kalbos? Kas yra pirštų abėcėlė? Ar negirdintis gali šokti ir dainuoti?
Lapkričio 5 d. - „Apie optimizmą”
Ei, vaikai, nepamirškite šypsotis! Žvaigždelė kviečia nenukabinti nosies ir susipažinti su optimizmo formule, pasiraitoti rankoves kovoje su pykčiu, atrasti rudenišką spalvų šėlsmą ne tik gamtoje, bet ir savo namuose bei išgirsti, kad daiktai gali juoktis. Pabandykite pagauti gyvas mintis pasakoje, kurią paseks „Teatriuko“ aktoriai. Iki susitikimo!
Liepos 17 d. - „Atsakomybė auginant gyvūną“
Svečiuosimės pas kalbantį katiną, aplankysime šuniukus, šeimininkų paliktus prieglaudoje ir klausinėsime vaikų, kodėl žmonės atsisako savo augintinių.
Liepos 3 d. - „Apie Žemės planetą (II dalis. Gamtos apsauga)“
Linksma, pažintinė laida vaikams „Žvaigždelė“. Du vaikai iš kitos planetos svečiuojasi Žemėje. Jiems iškyla daugybė klausimų, jie nori sužinoti, kodėl žmonės šiukšlina. Laidoje pamatysite, kaip žaismingai ir išradingai „Teatriuko“ aktoriai sukuria visą pasaulį.
Birželio 19 d. - „Apie Žemės planetą (I dalis. Sukūrimas)“
Du vaikai iš kitos planetos patenka Žemę. Jie tyrinėja aplinką, grožisi gamta, išgirsta pasakojimą apie Žemės sukūrimą.
Birželio 5 d. - „Kai esi vienas namuose“
Policijos bičiulis šuo Amsis papasakos vaikams, kaip išvengti nedorų žmonių pinklių, sužinosite, kokiu numeriu reikia skambinti, kai atsitinka nelaimė. Teatriuko aktoriai parodys pasaką apie pelytę ir jos baimę.
Gegužės 22 d. - „Pagarba kiekvienai gyvybei“
Apie žmogaus gimimo stebuklą, ir kuo čia dėtos Meilės kibirkštėlės. Užsukę į „Teatriuką“, žiūrėsime pasaką apie mažuosius lokiukus.
Gegužės 15 d. - „Geras darbas visada šalia“